Terapia domowa

Leczenie w domowym zaciszu

Na pierwszym spotkaniu zawsze proszę o przygotowanie całej dotychczasowej dokumentacji medycznej w celu zapoznania się z jednostkami chorobowymi od strony teoretycznej. Następnie przeprowadzam wywiad, który pozwala mi wstępnie zdiagnozować główny problem funkcjonalny.

 

Po jego zdefiniowaniu mogę zaplanować indywidualną terapię dostosowaną do celu, który wspólnie wyznaczymy, czyli np.: wykonanie pierwszych kroków, chodzenie po schodach czy transfery. Na pierwszym spotkaniu wykonuję również testy diagnostyczne, które powtarzam podczas kolejnych jednostek treningowych oraz na końcu serii zabiegów. Obiektywne, wymierne wyniki pozwolą Państwu śledzić swoje postępy.

 

Są to proste testy ukierunkowane na problem Pacjenta np.: testy chodzenia, równowagi, siły mięśni, skale bólu lub zakresu ruchu stawów. Podczas trwania terapii bardzo ważna jest dla mnie interakcja z Pacjentem, jego odczucia i uwagi dotyczące zabiegu. Każde pojedyncze spotkanie to nie tylko ćwiczenia lub masaż, ale też zawsze pewien dodatkowy instruktaż oraz zadanie domowe do samodzielnego wykonania.